Sözleşmenin konusu ve kapsamı

 • İşbu mesafeli satış sözleşmesi alıcı taraf ile satıcı taraf arasında uzun vadeli ve güvene dayalı ticaret olması için hazırlanmıştır.


Ürünün teslimi ve teslim şekli

 • TC sınırları içinde iletişim sağlayıcı "www.redstaralsat.com" aracılığında satıcı, ister kargo ile ister adrese teslimat yapabilir.Bu tamamen satıcı ve alıcı arasında yapılan antlaşma ile ilgilidir. Redstaralsat.com sadece parasal garantördür. 
 • TC sınırları dışında yapılacak teslimatlar kargo veya başka bir yöntem ile yapılabilir. Satıcı satacağı ürünü karşılıklı anlaşıldığı taktirde kargo, nakliye firması ya da elden teslim edebilir. Her iki durumda da -aksi satıcı tarafından belirtilmedikçe- kargo ücreti alıcıya aittir. Satıcı "www. redstaralsat.com" web sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmiş ise teslimat masrafları satıcıya aittir.
 • Ürünün teslimatı; ödeme aracı firma "www. redstaralsat.com" a ait banka hesaplarına yatırıldıktan sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Süre, ürünün adet sayısına ve cinsine göre farklılık gösterebilir, bu süre ürün özelliklerinde detaylı olarak belirtilecektir.


Alıcının beyan ve taahhütleri

 • "redstaralsat.com" web sitesinde ilanlı ürünlerin özelliklerini incelemiş, kargo bedeline ilişkin bilgilendirmeyi okumuş kabul edilir.
 • Alıcı, tahrip olmuş, ambalajı yırtılmış, kırık, hasarlı ve ayıplı olduğu açıkça belli olan ürünü kargo şirketinden teslim aldığı taktirde sorumluluk tamamen kendisine aittir. 
 • Alıcı , ürünü kargo görevlisinin yanında kontrol etmelidir.
 • Kargo paketinde veya üründe hasar varsa, paket adedi yanlışsa:
 •  Kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” tutturulur,
 • İçerik ve adet kontrolü yaparak kargoyu teslim almama kararı verilmesi halinde iade kargo ücreti satıcıya aittir.


Satıcının beyan ve taahhütleri

 • "redstaralsat.com" web sitesi aracılığıyla satış yapan satıcı, ürün çeşidi ve adet durumuna bakılmaksızın "redstaralsat.com" a  satış bedeli üzerinden 100 tl (yüz lira) 'ye kadar %10, 100 tl-250 tl (yüz lira ile ikiyüzelli lira arası) %8, 250 tl-500 tl arası (ikiyüzelli lira ile beşyüz lira arası) %5, 500 tl-1000 tl (beşyüz lira ile bin lira arası) %3, 1000 tl ve üzeri (bin lira ve üzeri)  satışlarda %2  komisyon ödemeyi kabul etmiş sayılır. Ancak ürün bedelinin, adetinin, cinsinin ve ya ürünü devamlılığı durumuna göre komisyon ücreti anlaşmaya tabidir.
 • Satıcı, söz konusu ürünün mevzuata uygun olarak sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanma kılavuzları ile alıcıya teslim edilmesinden sorumludur. Alıcı, kırık, eksik veya yanlış olduğu anlaşılan ürünleri teslim almama hakkına sahiptir, bu durumda iade kargo ücreti satıcıya aittir.
 • Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise; durumu öğrendiği tarihten itibaren 3(üç) iş günü içinde "redstaralsat.com"a bildirmekle yükümlüdür.


  alalim-satalim web sitesinin beyan  ve taahhütleri 

 • Alıcı -  satıcı arasında güvenilir bir köprü olan web sitemiz her zaman iki tarafın da memnuniyetini ön planda tutar, bu bağlamda sitemizde yayınlanan ilanların güvenilirliği titiz biçimde kontrol edilmektedir. redsataralsat.com sitesinin sistemdeki görev ve taahhüdü, alıcının yollamış olduğu paraya ve alacak olduğu ürünün istediği şekilde kendisine teslim edilmesine garantörlük etmektedir. Ürün teslimi veya ürün tesliminde çıkabilecek problemler tamamen satıcı sorumluluğundadır, redstaralsat.com sadece durumun takibini sağlar.Alıcı ürünü onayladığında, redstaralsat.com ürün bedelini satıcının banka hesabına gönderir.
 • redstaralsat.com"un karşılıklı memnuniyet ve güven ortamını sağlamaya devam etmesi tek ve en önemli taahhüdüdür.